المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو

المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو فعالیتی است که ابتکار برگزاری آن با این عنوان متعلق به کشور ماست. به این معنا که در کشورهای دیگر مسابقات دانش‌آموزی با تعیین یک طرح مشخص و یا اردوهای یک هفته‌ای آموزش فعالیت‌های آزمایشگاهی برگزار می‌شود، اما ترکیب مناسبی از رقابت همزمان در حیطه تئوری و عملی که همه مباحث اصلی مطرح در علوم و فناوری نانو را در برگیرد، تا به حال در هیچ کشوری اجرا نشده است.

تاکنون ۱۰ دوره المپیاد دانش‌آموزی نانو در مراحل مختلف به صورت برگزاری آزمون تئوری در سطح کشور و برگزاری یک اردوی علمی-عملی برای برگزیدگان مراحل تئوری برگزار گردیده است و برگزیدگان نهایی با توجه به آزمون‌های مرحله عملی معرفی شده‌اند.

دوره یازدهم این المپیاد در سه دوره شامل دو مرحله کتبی و یک مرحله عملی  برگزار خواهد شد. 

image1
برگزیدگان
دوره های پیشین المپیاد نانو
image2
نهادهای برتر
تجلیل از نهادهای برتر
image3
جوایز
مراسم اهداء جوایز
image4
خواندنیهای المپیاد
منابع پیشنهادی
آمار داوطلبان دوازدهمین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو
نمودار تفکیکی ثبت‌نام شدگان المپیاد

آمار تفکیکی ثبت نام شدگان المپیاد
آذربایجان شرقی ۱۶۱
نهاد : سرآمد علم آینده (نانوسرآمد) ۱۲۰
نهاد : پژوهشسرای شهدای خسروشاه ۴۱
کردستان ۳۵
آزمایشگاه : پرتوما ۲۵
نهاد : پژوهش سرای سروآباد ۱۰
هرمزگان ۱۹
نهاد : پژوهش سرای ابن سینا ۱۹
خراسان جنوبی ۱۴
آزمایشگاه : جابربن حیان ۱۴
سیستان و بلوچستان ۱۳
آزمایشگاه : پویندگان ۱۳
یزد ۱۲
نهاد : پژوهش سرای شهید میربقائی ۱۲
تهران ۱۰
نهاد : دبیرستان سازمان انرژی اتمی ۱۰
ایلام ۱۰
نهاد : پژوهش سرای دانش آموزی رشد بدره ۱۰
امداد المپیاد
پژوهشسرای نزدیک من

باشگاه نانو به منظور آشنایی و آموزش فناوری نانو به دانش‌آموزان کشور عزیزمان ایران، پژوهش‌سراهای سطح کشور را به عنوان نهادهای ترویجی خود معرفی کرده تا دانش‌آموزان بتوانند با مراجعه به پژوهش‌سراهای نزدیک محل سکونت خود، در زمینه فناوری نانو آموزش ببینند.

ادامه...
کتاب و مقاله

جهت آمادگی برای شرکت در المپیاد نانو، علاقه‌مندان می‌توانند منابع المپیاد را از سایت باشگاه نانو تهیه کرده و مطالعه نمایند. منابع المپیاد در قسمت انتشارات سایت باشگاه نانو موجود است. باشگاه نانو برای تمامی سنین کتاب آموزشی در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید
سوالات دوره های قبل

دانش آموزان می توانند برای آشنایی با سوالات المپیاد و آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون، سوالات دوره های قبل را دانلود کرده و مطالعه نمایند.

ادامه...
آزمون آزمایشی

به منظور افزایش آمادگی داوطلبین المپیاد نانو، باشگاه نانو اقدام به برگزاری سه دوره آزمون آزمایشی مجازی شامل 60 سوال چهارگزینه‌ای می‌نماید که دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در آزمون‌های مجازی می‌توانند در تاریخ‌های اعلام شده با مراجعه به سایت باشگاه نانو در آزمون شرکت کنند.

ثبت نام آزمون