مسابقه ملی توانمند

مسابقه ملی توانمند برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ و با هدف ایجاد انگیزه و هیجان بین دانش آموزان علاقه مند به رقابت در فضای علمی آغاز شد. در اولین دور مسابقه، ساخت ریسمان نانویی محور اصلی مسابقه بود و در دوره های بعد، به محورهای آن افزوده شد به طوریکه در چهارمین دور این مسابقه، شرکت کنندگان در سه مرحله با هم رقابت کردند.در پنجمین مسابقه ملی توانمند فرآیند به شکل جذابی تغییر نمود.
در مرحله مقدماتی مسابقه توانمند، دانش آموزان اپلیکیشن مسابقه توانمند را نصب کرده و به سوالات تستی و یک سوال تشریحی و یک فعالیت جذاب علمی پاسخ می دهند. فضای رقابتی موجود بین تعداد کثیری از دانش آموزان حاضر در این مسابقه سبب افزایش شور و هیجان در شرکت کنندگان خواهد شد. شرکت کنندگان در حین انجام مراحل مسابقه، ضمن تجربه شور و هیجان، با یکی از مهمترین علوم روز دنیا یعنی فناوری نانو آشنا می‌شوند.
موضوعات مرحله آخر مسابقه نیز در سه گروه ابتدایی دوم، متوسطه اول و متوسطه دوم به گونه‌ای طراحی شده که هم دانش آموزان علاقه‌مند و متخصص در حوزه فناوری نانو بتوانند رقابت کنند و هم دانش‌آموزانی که در این حوزه به تازگی وارد شده‌اند.

image1
برگزیدگان
دوره های پیشین مسابقه توانمند
image2
نهادهای برتر
در زمینه مسابقه توانمند
image3
جوایز
مسابقه ملی تونمند
image4
خواندنی های توانمند
مطالب مفید
امداد توانمند
پژوهشسرای نزدیک من

باشگاه نانو به منظور آشنایی و آموزش فناوری نانو به دانش‌آموزان کشور عزیزمان ایران، پژوهش‌سراهای سطح کشور را به عنوان نهادهای ترویجی خود معرفی کرده تا دانش‌آموزان بتوانند با مراجعه به پژوهش‌سراهای نزدیک محل سکونت خود، در زمینه فناوری نانو آموزش ببینند.

ادامه...
اخبار مسابقه ملی توانمند
همه خبرهای توانمند
سوالات دوره های قبل

دانش آموزان می توانند برای آشنایی با سوالات مسابقه توانمند و آمادگی بیشتر برای پاسخ به سوالات موجود در اپلیکیشن مسابقه، سوالات دوره های قبل را دانلود کرده و مطالعه نمایند.

ادامه...
مشاوره
حامیان پنجمین مسابقه توانمند
شمیم پلیمر

تولید کننده ترکیبات پلیمری پیشرفته و تقویت شده

فهاب بتن


دوام بتن، کلید توسعه پایدار