تاریخچه مسابقه ملی توانمند


دوره چهارم مسابقه ملی توانمند
دوره چهارم مسابقه ملی توانمند متمرکز بر سه موضوع سطوح آبگریز، نانوالیاف و دارورسانی در زمستان ۱۳۹۷ اجرا شد. در این مسابقه که برای اولین بار در دو مرحله انجام شد، ابتدا شرکت کنندگان (۷۶۴ نفر) در یک آزمون آنلاین با یکدیگر رقابت داده و ۴۸ نفر برگزیده به مرحله دوم که به صورت حضوری برگزار شد، راه یافتند. مسابقه حضوری طی ۲ روز و در محل پژوهشسرای منطقه ۲ تهران برگزار شد.
دوره سوم مسابقه ملی توانمند
دوره سوم مسابقه ملی توانمند متمرکز بر سه موضوع سطوح آبگریز، نانوالیاف و دارورسانی در زمستان ۱۳۹۷ اجرا شد. در این مسابقه که برای اولین بار در دو مرحله انجام شد، ابتدا شرکت کنندگان (۷۶۴ نفر) در یک آزمون آنلاین با یکدیگر رقابت داده و ۴۸ نفر برگزیده به مرحله دوم که به صورت حضوری برگزار شد، راه یافتند. مسابقه حضوری طی ۲ روز و در محل پژوهشسرای منطقه ۲ تهران برگزار شد.
دوره دوم مسابقه ملی توانمند
دومین دوره مسابقه ملی توانمند در سال ۱۳۹۶ و با دو محور سطوح آبگریز و نانوالیاف برگزار شد. در این مسابقه در مجموع ۳۳ طرح شرکت کردند که ۱۲ طرح با موضوع آبگریزی و ۲۱ طرح با موضوع نانوالیاف به دبیرخانه ارسال شد. دوره دوم مسابقه همزمان با اختتامیه هشتمین جشنواره دانش آموزی علوم و فناوری نانو در اصفهان برگزار شد.
دوره اول مسابقه ملی توانمند
مسابقه ملی توانمند (تولید آزمایشگاهی نانو محصولات نوین دانش آموزی) در راستای توسعه فعالیت‌های شبکه آزمایشگاه‌های آموزشی دانش‌آموزی نانو (توانا) و حمایت از دانش‌آموزان علاقمند به فعالیت‌های عملی در این حوزه در سال ۱۳۹۵ برنامه ریزی و اجرا شد.
اولین دوره این مسابقه در سال ۱۳۹۵ با موضوع "تولید نانوالیاف به روش الکتروریسی" در شهرستان نور و همزمان با هفتمین جشنواره دانش آموزی فناوری نانو برگزار گردید. در این مسابقه، ۴۸ نفر از استان های مختلف شرکت کردند.