شرایط و نحوه ثبت‌نام جشنواره نانو

مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو با همکاری باشگاه نانو و جشنواره بین المللی ابن سینا  برگزارمی شود. علاقه مندان به دو روش دانش آموز محور و مدرسه محور می توانند در این رویداد ثبت نام کنند. دانش آموزان مقطع ابتدایی دومتا متوسطه دوم می توانند تا پایان خرداد ماه در مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو شرکت کنند.  دانش آموزان در قالب تیم های انفرادی ، دو و یا سه نفره در مدرسه تابستانی و تیم های تا پنج نفر در نمایشگاه دستاوردها ثبت نام می کنند. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت nanosummerschool.ir مراجعه کنند.

پرسش های متداول

سوالات متداول زمان‌بندی جشنواره
۱- زمان شروع ثبت نام مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو چه تاریخی است؟ شروع ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ می باشد. ۲- زمان پایان ثبت نام و ارسال آثار جشنواره چه زمانی است؟ ثبت نام تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ادامه دارد.
سوالات متداول نحوه ثبت نام
۱- نحوه ثبت نام در مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو به چه صورت است؟ از راهنمای ثبت نام در سایت nanosummerschool.ir می‌توانید استفاده کنید.
سوالات متداول شرایط ثبت نام
۱- آیا دفعات ثبت نام در مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو دارای محدودیت است؟ خیر، تا زمانی که دانش آموز هستید می‌توانید شرکت کنید. ۲- آیا ثبت نام در جشنواره مختص گروه سنی خاصی می‌باشد؟ جشنواره دانش‌آموزی برای ابتدایی دوره دوم تا متوسطه دوره دوم مجاز است.
سوالات متداول هزینه ثبت نام
۱- ثبت نام در جشنواره هزینه دارد؟ ثبت نام در مرحله اول جشنواره برای هر تیم ۶۰۰۰۰ تومان هزینه دارد.
سوالات متداول جوایز و مزایا
۱- آیا گواهی حضور به همه دانش‌ آموزان داده می‌شود؟ به تمام دانش آموزان پذیرفته شده که به مرحله حضوری حضور برسند گواهی حضور، تعلق می‌گیرد. ۲- نحوه ارزیابی مقالات به چه صورت است؟ ارزیابی مقالات توسط داوران تخصصی صورت میگیرد و جدید بودن کار و درست و دقیق و کامل بودن آنها با توجه به منابع و توسط اساتید ارزیابی می شود.
چگونه خود را آماده کنیم
۱- برای آمادگی و شرکت در مدرسه تابستانی و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی نانو چه منابعی را مطالعه کنیم؟ منابع پیشنهادی جهت آموزش بیشتر و بهتر مفاهیم فناوری نانو وجود دارد که از آن جمله کتاب علوم و فناوری نانو جلد ۱، علوم و فناوری نانو جلد ۲، کتاب مفاهیم اولیه فناوری نانو و کاربردهای آن در شیمی، خواهیم اولیه فناوری نانو و کاربردهای آن در فیزیک، مفاهیم اولیه فناوری نانو و کاربردهای آن در زیست شناسی، کتاب نگاهی نو به دنیای نانو و مبانی علوم و فناوری نانو می باشند. ۲- برای انجام پروژه‌های دانش آموزی به کجا مراجعه کنیم؟ برای استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و بهره‌گیری از مشاوره اساتید می‌توانید به آزمایشگاه‌ها و پژوهشسراهای عضو شبکه توانا مراجعه کنید.