در حال بارگذاری

باشگــــاه نــــانــــو

سوالی دارید؟ با ما مطرح کنید

درباره ما

معرفی باشگاه نانو

«ستاد ویژه توسعه فناوري نانو» به منظور آگاهی دانش‌آموزان با علوم و فناوري نانو و زمينه‌سازي تحقيق و پژوهش دانش‌آموزي در اين حوزه با هدف پایدارسازی جریان توسعه منابع انسانی در فناوری نانو، اقدام به تاسيس «باشگاه نانو» در سال ۱۳۸۷ نموده است.

اين مجموعه سعي دارد تا دانش‌آموزان را در طي يک فرآيند آموزشي، از يادگيري مفاهيم اوليه تا خلق ايده‌هاي دانش‌محور هدايت نمايد.

از مهم‌ترين اصول مطرح در باشگاه نانو، فراهم‌سازي امکان تجربه کار گروهي است.

المپیاد دانش­ آموزی علوم و فناوری نانو، جشنواره دانش ­آموزی علوم و فناوری نانو، آزمایشگاه­ های آموزشی فناوری نانو، انتشارات آموزشی متنوع، مجله زنگ نانو و مسابقه توانمند از جمله فعالیت­ های باشگاه نانو است.

دانش آموزانی که در فعالیت­های مختلف باشگاه نانو برگزیده می­شوند امکان ورود به کانون برگزیدگان باشگاه نانو و استفاده از تسهیلات آن کانون را پیدا خواهند کرد.

 

چشم انداز باشگاه نانو

در سال ۱۴۰۴، آموزش دانش ­آموزی فناوری نانو در جمهوری اسلامی ایران، الگویی برای سایر کشورها خواهد شد.

در این سال ضمن تعامل سازنده ایران با سایر کشورها، مرجعیت جهانی در آموزش علوم و فناوری نانو برای کشور رقم می­ خورد؛ و این حرکت، پایه ای برای تربیت سرمایه های انسانی متخصص نانو در کشور خواهد بود.

 

منشور اخلاقی باشگاه نانو

رعایت حقوق ذینفعان

ما ضمن احترام به حقوق ذینفعان، درک، پیش بینی و برآورده سازی نیازها و انتظارات ذینفعان باشگاه را وظیفه خود می­ دانیم.

یادگیری و آموزش

ما اعتقاد داریم که تعالی سازمان در گرو حفظ و ارتقای توانمندی­ ها و شایستگی­ های فردی و گروهی است و خودآموزی، دگرآموزی و پرورش نقش شایانی در این راستا ایفا می­ کند.

عدالت، صداقت و صمیمیت

ما اعتقاد داریم منافع بلندمدت سازمان و ذینفعان آن در سایه عدالت، صداقت، صمیمیت، درستی و شفافیت در رفتار، گفتار و اطلاع رسانی به ذینفعان تامین می­ شود.

قانون مداری

ما پیروی از الزامات و قوانین ملی و سازمانی را، راهی برای همسویی اهداف فردی و سازمانی دانسته و پایبندی به قوانین را مایه افتخار و سربلندی خود و ذینفعان می شماریم.

نظم، انضباط و آراستگی

ما ایجاد، حفظ، توسعه و رعایت نظم، انضباط و آراستگی در محیط کار وبرنامه ریزی جهت اجرای فرایندهای کاری را ابزاری کارآمد جهت موفقیت و اثربخشی اقدامات می دانیم.

صیانت از منابع

ما اعتقاد داریم منابع در اختیار ما اعم از منابع انسانی، محیطی، مالی و تجهیزاتی امانتی است که می­ بایست در حفظ، استفاده و ارتقای آن­ها از بهینه ­ترین روش­ ها استفاده نماییم.

پاسخگوی

ما پاسخگویی را ابزاری برای ارتقای کارایی و اثربخشی اقدامات و نشان ه­ای برای مسئولیت ­پذیری و تعالی می­ دانیم.

رازداری

ما اطلاعات، آمار و اسرار در اختیار خود را تنها در راستای نقش و مسئولیت حرف ه­ای خود به­ کار می ­بریم و نسبت به حفظ و حراست از آن­ کوشا هستیم.

الهام بخشی

ما متعهد می­ شویم تا الهام بخش آینده­ ای بهتر و زیباتر برای ذینفعان خود باشیم و تمام توان خود را برای توسعه فرهنگ مشارکت و تحقق آرمان­ های سازمان به ­کار می گیریم.

خلاقیت و نوآوری

ما خلاقیت و نوآوری را شایسته انسان و نشان دهنده تعالی انسانیت می­ دانیم و در این راه ضمن مشارکت فعال با ذینفعان، ارزش ­ها و انتظارات ذینفعان را مورد توجه قرار می­ دهیم.