آشنایی دانش‌آموزان سامانی با تجهیزات نانو

به همت پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رازی شهرستان سامان، سمینارهای ترویجی نانو برای 320 نفر از دانش‌آموزان برگزار شد. به گفته اعظم فرج‌زاده، مدیر پژوهش‌سرای سامان، هدف از برگزاری این سمینارها آشنایی دانش‌آموزان با علوم و فناوری نانو و تشویق و ترغیب آنها برای شرکت در المپیاد دانش‌آموزی نانو است. معرفی مقیاس نانو، تعریف ...
ادامه مطلب

گزارش

  پنجمین دوره آموزشی مهارت ویژه کارشناسان آزمایشگاه های فناوری نانو عضو شبکه توانا

پنجمین دوره آموزشی مهارت آزمایشگاهی ویژه کارشناسان آزمایشگاه های فناوری( شبکه توانا) با حضور دکتر عماد احمدوند( مدیر کارگروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو) مهندس مهیار خادم(مدیر مدیر ترویج دانش آموزی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو) مهندس زارعی( مدیر باشگاه نانو) و مدیران آموزش و پرورش، مدیران پژوهش سرا و کارشناسان آزمایشگاه فناوری نانو در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ با مراسم افتتاحیه، تقدیر از ۱۰ آزمایشگاه فناوری نانو برتر در سال ۱۳۹۶ و اعلام نتایج برگزیدگان دومین مسابقه ساخت فیلم کوتاه کار با تجهیزات آزمایشگاهی فناوری نانو انجام شد.

همچنین در انتهای دوره با کارشناسان آزمایشگاه ­های برتر فناوری نانو عضو شبکه توانا (رتبه اول تا سوم در سال ۱۳۹۶) مصاحبه انجام شد.

به طور کلی کارشناسان در مورد برگزاری دوره های آموزشی مختلف ( سمینار، کارگاه، بازدید و…) برای دانش آموزان توضیح دادند و اشاره کردند که دبیران بیش از زمان موظفی خود در آزمایشگاه ­ها وقت می­گذارند و به دانش آموزان آموزش می­دهند.

کارشناسان از باشگاه نانو و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو درخواست داشتند که حمایت از برگزاری سمینار ترویجی برای آشنایی با المپیاد نانو طبق سال های گذشته ادامه داشته باشد و همچنین برای مراکزی که فعال تر هستند حمایت ویژه ای نسبت به مراکزی که فعال نیستند در نظر گرفته شود

حامیان